Prefabrik Yapılar

Kayseri Prefabrik Yapı 05302349932

Ülkemizde prefabrik kavramı Gölcük, Düzce ve Van depremlerinin ardından önem kazanmıştır. Bir çok avantajı ile betonarme yapıların yerine tercih edilen prefabrik yapılar denildiğinde ilk akla gelen ürünler prefabrik ev çözümleridir. Bunun yanında prefabrik yuapılar bir çok amaç için kullanılmaktadır. Bunların başlıcaları: prefabrik şantiye yapıları, prefabrik ofisler, prefabrik sosyal tesisler, prefabrik okullar, prefabrik hastaneler, prefabrik kamp yapıları, prefabrik askeri yapılar olarak sıralanabilir.

Prefabrik Evler


Deprem gerçeği ile yaşayan ülkemizde ekonomik olması ve depreme karşı dayanıklılığı ile prefabrik evlere olan ilgi her geçen gün artmakta ve bu yapılar artık daha fazla tercih edilmektedir. Prefabrik Yapı A.Ş. ise çeyrek asırı aşkın tecrübesi ile, üstün özellikli ürünlerini harmanlayarak prefabrik konutlarda değerli müşterilerine en iyi hizmeti sunmaktadır. Sürekli gelişen teknolojiyi takip ederek uygulaması ve Ar&Ge Ür&Ge faaliyetlerine yaptığı yatırımlar ile sektöre öncü olmaya devam etmektedir. Müşteri memnuniyetini benimsemiş firmamız, talep aşamasından satış sonrası hizmetlere kadar toplam kalite yönetimini uygulayarak en iyi hizmeti vermektedir. Prefabrik konut örnekleri için İstanbul Pendik Güzelyalıda bulunan showroomlarımızı ziyaret edebilirsiniz. Birbirinden estetik görünümlü yapılarımız hakkında bilgi sahibi olmak için konut kataloglarımızı inceleyebilir ve web sitemiz ürün gurupları sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Tek katlı prefabrik evler, dubleks prefabrik evlerin yanında; prefabrike yapı sektöründe ilklerin öncüsü olan ve ilkleri gerçekleştiren firma olma geleneğini sürdüren Prefabrik yapı A.Ş. 2014 yılından itibaren 8 kata kadar prefabrik evler üretmektedir.

Prefabrik Evler İçin Yapı Ruhsatı Nereden ve Nasıl Alınmaktadır?


Prefabrik evlerin yapımlarında yönetmelik hükümleri, imar planı, ruhsat ve ekleri göz önünde bulundurulmaktadır. Prefabrik yapı ruhsatı almak için başvuru yapılması gereken yerler il özel idarelerinin imar büroları veya ilgili belediyelerdir. Ruhsat için dilekçe ile başvuru yapılır. Dilekçe eki olarak da statik proje, mimari proje, tapu, elektrik ve su tesisatı projeleri, röperli veya yoksa ebatlı kroki, resim ve hesapları sunulmaktadır. Gerekli bütün belgeler sunulduktan sonra prefabrik yapı ruhsat alımı yaklaşık olarak 15 günü bulabilmektedir. Yapı ruhsatı 1 kereye mahsus verilmektedir. Bu nedenle prefabrik yapı ruhsatı alındıktan sonra ilgili projenin 5 yıl içinde tamamlanması gerekmektedir. Bu 5 yıl içinde tamamlanmaz ise süre uzatılabilmektedir.

Prefabrik Yapıların Avantajları


  • Prefabrik yapıların maliyeti düşüktür.
  • Prefabrik yapılar modüler yapılardır ihtiyaca göre üretilebilir.
  • Prefabrike yapılar kısa sürede üretilir ve teslim edilir.
  • Montaj süreleri kısadır.
  • Depreme dayanıklıdır.
  • Üstün ısı ve ses yalıtımı sağlamaktadır.
  • Her türlü iklim koşullarına uygun prefabrik yapılar üretilebilmektedir.
  • Estetik görünümlü prefabrik yapılar isteğe göre tasarlanabilmektedir.
  • Sürdürülebilir hammadde ile üretilen prefabrik ürünler çevre dostudur.
  • A1 sınıfı yanmaz HekimBoard fibercement cephe kaplama malzemesi ile dayanıklıdır.
Call Now ButtonHemen Ara: 0532 507 78 38
× Bize Yazın